שימו לב יוצרי תוכן ביוטיוב: אם אתם רוצים למקסם את הקהל, קחו רמז לטלוויזיה בפריים טיים. הצפייה נוטה להיות בשיאה באתר במהלך ערבי חול, כך עולה ממחקר חדש של רשת רב ערוצית פרדרטור מניו יורק.

לשם כך, פרסום בימי חול אחר הצהריים מעניק ליוטיוב זמן רב להוסיף סרטונים לאינדקס ולהעבירם לעדכוני המנויים. פרדרטור מייעץ לשעות ההודעה בין 14:00. ו 16:00. בימים שני, שלישי ורביעי, ובין השעות 12 בערב. ושעה 15:00. ביום חמישי ושישי. (כל הזמנים הם EST.)

בסופי שבוע, עם זאת, הציפור המוקדמת מקבלת את התולעת. המחקר – שאסף נתונים על פני 120 מיליון צפיות של פרדרטור בסך הכל ב -1,300 ערוצים – הגיע למסקנה כי בשבת וראשון, זמן שלאחר השעה בין 9 בבוקר ל -11 בבוקר הוא אופטימלי.

מכל ימי השבוע לפרסום, לעומת זאת, חמישי ושישי הם הטובים ביותר. מכיוון שרוב הצופים ב- YouTube הם ילדים בגיל בית הספר או מבוגרים צעירים, בדרך כלל הצופים מתחילים להתגבר ביום חמישי, ומגיעים לשיא בשבת ואז מתחילים להתפנות ביום ראשון אחר הצהריים.

ברוח זו, החודשים הגרועים ביותר של השנה לפרסם הם מאי וספטמבר – "חודשי מעבר בהם רוב משתמשי YouTube … מסיימים או מתחילים את הלימודים, עונות ספורט, חופשות ו / או עושים הרבה פעילויות בחיק הטבע", כותב מנהל התכנות של פרדרטור, מאט גילן.

אך גודל הקהל אינו המדד היחיד שעליכם לקחת בחשבון יוטיוברים. כמו כן חשיבות קריטית היא שיעורי המודעות התנודתיות במהלך השנה הקלנדרית. (שותפי YouTube מקבלים קיצוץ במכירות המודעות בהתאם למחיר לאלף הופעות שנקבע באופן אישי, או לשיעור התשלום לכל 1,000 צפיות.)

בשנה שעברה, "העלויות לאלף הופעות הגיעו לשיא באמצע-סוף מרץ, היו עקביות מאמצע מאי ועד סוף יוני, עלו בהתמדה עד אוגוסט לשיא בספטמבר, והיו גבוהות בכל אוקטובר, נובמבר ודצמבר", גילן כותב.